Czy reklama w sieci jest zbędna?

Opinia o firmie wystarczy by pozyskać klientów? Nawet najbardziej konserwatywni przedsiębiorcy nie zgadzają się z takimi poglądami. Jeśli marka chce być rozpoznawalna i dobrze wyszukiwana, musi być wspierana skuteczną reklamą w Internecie...

Od czego zacząć?

Po pierwsze, od przejrzystej i dobrze zbudowanej strony internetowej, która umożliwi skuteczne pozycjonowanie wyniku – umieszczanie strony wysoko w wynikach wyszukiwania. Równie ważne są odpowiednie treści, które zachęcą potencjalnych klientów do  zaufania firmie – czyli opinia, marka i wrażenie, jakie zrobi na nich strona. Klient skierowany do przedsiębiorstwa będzie mógł ocenić jego profesjonalizm. 

Jeśli zakładasz firmę i potrzebujesz strony internetowej, porady i pomocy specjalisty – warto skorzystać z usług serwisu www.design-on.eu. Uzyskasz tam zarówno porady marketingowe jak i konkretne wskazówki dotyczące strony internetowej. Jeśli chodzi o wskazówki z zakresu księgowości, warto odwiedzić stronę www.gra-fin.pl

 

Logo firmy 

Każda firma powinna dysponować znakiem firmowym, który chce reklamować i umocnić na  rynku. Logo musi być profesjonalne i na tyle wyraźnie, żeby pozwalało się zapamiętać i rozpoznawać. Symbol często wpływa na potencjalnych klientów i determinuje to, w jaki sposób postrzegają firmę.

  

Fanpage 

Kolejnym elementem marketingowym przedsiębiorstwa powinien być aktywny, dynamiczny i kreatywny fanpage na Facebooku. To doskonała forma rekomendacji, o czym świadczy liczba osób, które kliknęły „Lubię to!”, a także możliwość oceniania miejsc czy firm. Dodatkowo to świetny sposób na „roznoszenie” elektronicznych ulotek. Nikt nie powiadomi nas szybciej o promocji czy wyprzedaży niż portal, na którym większość ludzi spędza co najmniej kilka godzin dziennie. Prowadzenie fanpage warto zlecić profesjonalistom, którzy go wypromują i zadbają o wciąż aktualne informacje.

 

Oprawa graficzna 

Ważny jest wizerunek firmy i jej mobilność graficzna. Projekt powinien być czytelny i opatrzony logo firmy. Prosta treść, która przemówi do każdego klienta, będzie dodatkowym atutem. Trzeba pamiętać, że każdy kontakt klienta z naszą branżą – choćby przez wizytówkę czy ulotkę  – jest oceniany pod kątem jej wizerunku i profesjonalizmu. Estetyka wykonania jest tak samo ważna jak podawana treść. Przykłady opraw graficznych stron można znaleźć w naszej galerii.

loading...
loading...