Czy w dobie wszech obecnego Facebooka i wielu innych portali społecznościowych potrzeba jeszcze klasycznych stron internetowych? Czy może wystarczy już tylko Facebook? Z facebooka jeszcze w ciągu ostatniego miesiąca korzystało 1,5 mld osób na całym świecie. Każdy kto zastanawia się nad ilością osób korzystających z niego w Polsce, sam najpierw zastanowi się i przeliczy ile osób z jego bliskiego środowiska posiada swój profil na FB. Wielu z nich posiada również fanpage swoich firm, organizacji, wydarzeń czy grup, które tworzy wraz z paczką znajomych.

Po co więc dodatkowe zakładanie stron internetowych skoro praktycznie wszyscy z drobnymi wyjątkami są już na "fejsie"? Profil w mediach społecznościowych jest dobrym narzędziem do komunikacji z klientami głównie jako źródło "pozostań na bieżąco". Z mody po woli wychodzą newslettery, które od zwykłych osób często wymagają stałego kontaktu z poczt@ e-mail. Dużo prościej jest publikować treść na tablicy swojego profilu niż spamować swoim klientom do skrzynek pocztowych. Łatwiej też o ruch i reakcję pod ofertą. Łatwiej o statystyki i śledzenie zmian oraz zainteresowania.

Jakie stawiamy pytanie? Czy Facebook może służyć jako wyłączne źródło kontaktu z obecnymi i potencjalnymi klientami? Niestety to medium nie jest nadal dobrym narzędziem do przedstawiania swojej pełnej oferty w łatwy i dobrze zorganizowany sposób. Łatwiej jest przedstawić pojedyncze usługi lub tematy. Nasza firma korzysta z trzech fanpagów, które reklamują różne działy naszej branży: nasz flagowy produkt: Dobre strony internetowe w Toruniu, pełną usługę: Projektowanie stron internetowych, naszą firmę: Agencja Reklamowa WebMaster. Niestety, żeby działanie było skuteczne musimy korzystać z tych trzech operatorów.

Dużo łatwiej umieścić i wypozycjonować jest komplet naszych usług poprzez odpowiedni adres internetowy, dobrze zrobioną stronę www z pełnym opisem naszych usług i nowości oraz z tekstami o niektórych trendach w sieci i charakterystykami produktów. Na naszej stronie internetowej możemy dostarczyć wielu przydatnych informacji na naszych warunkach. Naturalnie łączymy je z materiałami umieszczanymi w social media, ale wyłącznie, jako wsparcie dla treści na www.

Z doświadczenia wiemy, że dobrze utrzymany biznes to biznes z porządną stroną internetową, stworzoną nowocześnie i funkcjonalnie w oparciu o rozwiązania technologiczne i z uwagą dla urządzeń mobilnych, ale jednocześnie ze wsparciem dla www poprzez solidne odnośniki w mediach społecznościowych. Pamiętajmy, że nasza strona internetowa oraz jej odpowiedniki w mediach to wizytówki, do których każdy ma dostęp. Dbajmy o nie i aktualizujmy na miarę XXI wieku.

 

Ciekawostka 1: 1/3 wszystkich użytkowników na świecie korzysta z mediów społecznościowych (31%) i jest to 10%-owy wzrost w porównaniu z rokiem 2015!

Ciekawostka 2: W Polsce użytkownicy Internetu spędzają w sieci każdego dnia średnio 4,4 godziny przed komputerem i 1,3 godziny przez smartfon!

Ciekawostka 3: Podczas wspinaczki na najwyższą górę na Ziemi - Mount Everest, można korzystać z szybkiego internetu w standardzie LTE. Najciekawsze jest to, że na samym szczycie sieć nadal jest dostępna!

Ciekawostka Premium: W ciągu 4 lat od wynalezienia Internetu, korzystało z niego aż 50 milionów osób. Zdobycie identycznej popularności zajęło telefonowi 75 lat, radiu 38 lat, TV 13 lat, a znanej powszechnie grze Angry Birds tylko 35 dni!

 

loading...
loading...